سه‌شنبه, 25 تير 1398
عنوان : 🔻نشست هم اندیشی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری آیین های جشنواره استقبال از بهار1398،جشنواره نوروزگاهی و ستاد تسهیلات سفر
کد خبر : ۱۲۸۶۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ 
ساعت : ۸:۵۸:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

✅در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد:

🔻نشست هم اندیشی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری آیین های جشنواره استقبال از بهار1398،جشنواره نوروزگاهی و ستاد تسهیلات سفر

🔹نشست هم اندیشی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری آیین های جشنواره استقبال از بهار1398،جشنواره نوروزگاهی و ستاد تسهیلات سفر در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد.

🔸سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: نشست هم اندیشی در راستای  برنامه ریزی و هماهنگی جهت برگزاری آیین های جشنواره استقبال از بهار1398،جشنواره نوروزگاهی و ستاد تسهیلات سفر یکشنبه 5 اسفند ماه  با حضور مدیران سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد.

🔹عباس بابایی در این جلسه با بیان اینکه جشنواره استقبال از بهار 98 از پنج شنبه 16 اسفند ماه در سمنان کلید خواهد خورد اظهار داشت:آیین سمنوپزان، نمایشگاه مشاغل مرتبط با ایام نوروز، آیین نوروزخوانی  و جشنواره گل نرگس از جمله آیین های جشنواره استقبال از بهار است که در رویداد پیشواز بهار 98 در سمنان اجراء می شود.

🔸وی در این نشست با اشاره به  اینکه  آیین سمنو پزان از جمله برنامه های جشنواره اسقبال از بهار است بیان کرد: آیین سمنو پزان توسط گروهی از بانوان بومی شهر سمنان برگزار خواهد شد و شهروندان می توانند در این جشنواره  با این آیین سنتی و قدیمی آشنا شوند.

🔹این مقام مسئول افزود: در حاشیه جشنواره سمنوپزان نمایشگاه مشاغل سنتی مرتبط با ایام نوروز ،آیین نوروزخوانی و غرفه های خلاقیت ویژه کودکان برگزار می شود.

🔸بابایی در ادامه با اشاره به اینکه آیین نوروز خوانی با استفاده از ظرفیت بومی به زبان سمنانی  در مکان های مختلف شهر سمنان اجراء خواهد شد، تصریح کرد: در محوطه زیبای تاریخی شورای اسلامی شهر در آغاز جشنواره سمنوپزان آیین نوروز خوانی اجراء خواهد شد .

🔹سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی در طی این جلسه از برگزاری جشنواره نوروزگاهی  با عنوان "سمنی نورو2" با برنامه های متعدد و متنوع و اجرای موسیقی اصیل نواحی ایران در این آیین خبرداد وخاطرنشان کرد: با توجه به استقبال پرشور مردم از این آیین در سال گذشته در نظر است جشنواره موسیقی نوروزگاهی در نوروز 98 به صورت گسترده و باشکوه تر در سمنان برگزار شود و هدف از این اقدام آشنایی شهروندان با سنت های قدیمی و کهن این مرز و بوم می باشد.

🔸عباس بابایی در ادامه با تاکید بر اینکه  این جلسه پیرامون هماهنگی هاو برنامه ریزی جهت پیشبرد صحیح و  میزبانی شایسته از همشهریان و مسافران نوروزی در اجرای برنامه های استقبال از بهار و نوروز 98 برگزار شد،ادامه داد: در این جلسه  مصوبات  و وظایف شهرداری و سازمان های تابعه در خصوص ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر به منظور و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و تشریح گردید.


نمایش تعداد بازدیدها : 115

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0